Ընկերությունը ներկայումս առաջարկում է հետևյալ ծառայությունները՝
Բիզնես մտահղացումը կյանքի կոչելու համար գործարարին անհրաժեշտ է տիրապետել տվյալ բիզնես նախագծի հարկային օրենսդրությանը: Մենք օգնում ենք ճշգրիտ կանխատեսել հարկերը, հաշվարկել արտադրանքի (ծառայությունների) հաշվարկային ինքնարժեքը, բացահայտել հնարավոր ռիսկերը և առաջարկում ենք դրանց նվազեցման ուղիներ:
«Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքը հնարավորություն է ընձեռում կազմակերպությունների գործադիր մարմնի ղեկավարներին ինքնուրույն վարել սեփական կազմակերպության հաշվապահական հաշվառումը՝ ինքնուրույն կազմելով հարկային հաշվետվությունները: Սակայն հարափոփոխ հարկային օրենսդրությունը պարբերաբար «ծուղակներ է լարում» հարկային հաշվետվություններ կազմողների համար: Անհրաժեշտություն է առաջանում պայմանագրային կարգով խորհրդատվություն ստանալ արհեստավարժ մասնագետներից՝ նրանցից տեղեկանալով հարկային դաշտի փոփոխությունների և կազմակերպության հաշվետվողակայնության վրա դրանց ազդեցության մասին:
Հաշվապահական հաշվառման վարումը մեր հիմնական մատուցվող ծառայությունն է, որն իրականացվում են բարձր որակավորում ունեցող և պարբերաբար վերապատրաստվող մասնագետների կողմից: Ընկերությունում այս ծառայության բարեխիղճ և արհեստավարժ մատուցումը հիմնված է նրա հիմնադրի, վերջինիս ուսուցիչների՝ ավանդական հաշվապահական ընտանիքի, տասնամյակների վաստակի, տեխնոլոգիաների ներդրման և ակտիվ զարգացման, թիմային յուրօրինակ աշխատանքի ու անձնակազմի կրթության և պարբերաբար վերապատրաստման վրա:
Հաշվապահական ծառայությունները մատուցվում են ինչպես հաճախորդի աշխատավայրում, այնպես էլ մեր գրասենյակում: Հաճախորդ-հաշվապահ անհրաժեշտ կապը պահպանվում է ինչպես մեր աշխատակիցների այցելություններով, այնպես էլ մեր գրասենյակում, անհրաժեշտության դեպքում՝ հատուկ առանձնացված սրահում:
Աշխատանքային օրենսդրությունը և գործատուի կողմից դրա պահպանումը ոչ պակաս կարևորություն ունեն: Եթե խոշոր կազմակերպություններն ի վիճակի են կադրային գործի անթերի վարման համար առանձին մասնագետի ներգրավել, ապա փոքր ու միջին ձեռնարկություններում սա ավանդաբար ներառվում է հաշվապահի պարտականություններում: Մենք սիրով ստանձնում ենք կադրային գործառույթը, քանի որ այն մեզ հնարավորություն է տալիս պարբերաբար շփումների միջոցովավելի լավ ճանաչել մեր գործընկեր-կազմակերպությունների անձնակազմում ներգրավված անձանց, ձևավորել ջերմ-ընկերական հարաբերություններ նրանցից յուրաքանչյուրի հետ, ինչը, ձևավորելով փոխըմբռնման մթնոլորտ, անխուսափելիորեն անդրադառնում է մեր կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի վրա:
ԵԱՏՄ կազմում ընգրկվելու առաջին իսկ հաշվետու ժամանակաշրջանից 3A Partners հաշվապահական գրասենյակը հաշվառել է իր հաճախորդ կազմակերպությունների ԵԱՏՄ սահմաններում իրականացվող գործարքները:
Բիզնեսի հաշվառման երկարամյա փորձը հնարավորություն է տալիս պարբերաբար կրկնվող իրավական տարբեր իրավիճակների համար մեր հաճախորդներին առաջարկել արհեստավարժ իրավաբանների կողմից մեզ համար մշակված պատրաստի լուծումներ, որոնց արդյունավետության գրավականը աշխատանքային փորձն է:
Հաճախորդների ոչ ստանդարտ կամ հատուկ լուծում պահանջող իրավական իրավիճակները ուսումնասիրվում և խորհրդատվություն է մատուցվում մեր ընկերության հետ աութսորսային հիմունքներով համագործակցող բարձրակարգ իրավաբանների կողմից:
Ֆինանսական կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող ծառայությունների լայն տեսականին երբեմն կիրառություն չի գտնում գործարարի կողմից դրանց կիրառման մեխանիզմներին ծանոթ չլինելու պատճառով: Մենք ձեզ հետ կգտնենք բիզնեսի զարգացման լավագույն ֆինանսական տարբերակը և կառաջնորդենք ձեզ դրա ներդրման ողջ ընթացքում:
Կազմակերպելով և խմբակային և անհատական հաշվապահական դասընթացներ՝մենք եկել են այն համոզման, որ սովորողի տեսանկյունից հաշվապահության ուսուցման լավագույն տարբերակը անհատական պարապմունքն է՝ տեսական և փորձնական գիտելիքների միաժամանակյա ուսուցմամբ:
Երբեմն ընկերությունների մասնակիցներին և/կամ գործադիր մարմնի ղեկավարներին հետաքրքրում է, թե հարկային օրենսդրության կիրարկման հետ կապված ինչպիսի ռիսկեր կան իրենց կազմակերպությունում, կամ պոտենցիալ ներդրողներին կարող է հետաքրքրել, թե ինչպիսի հարկային պատմություն, առկա ռիսկեր կան այն կազմակերպությունում, որտեղ պատրաստվում են ներդրում կատարել: Չվարելով տվյալ կազմակերպության հաշվապահությունը՝ մենք պատրաստ ենք համագործակցել կազմակերպության հաշվապահների հետ, ուսումնասիրել կազմակերպության հաշվապահական և հարկային հաշվառմումը, վեր հանել ռիսկերը, ցույց տալ ուղղություն և անել կոնկրետ գործնական առաջարկություններ հաշվառման մեջ հայտնաբերված թերությունների վերացման ուղղությամբ: Մենք գտնում ենք, որ անհատ հաշվապահը, կամ մեկ կազմակերպությունում մշտապես գործող թիմը հնարավոր է որ հընթացս չհասցնի վերապատրաստվել, չնկատի առկա խնդիրը: Այստեղ մենք պատրաստ ենք առաջարկել մեր ծառայությունները և աուդիտի ենթարկել հաշվապահական հաշվառման վիճակը, ստուգել և անհրաժեշտության դեպքում ճշգրտել հանձնված հարկային հաշվետվությունները՝ այդպիսով իսկ նոր լիցք հաղորդելով կազմակերպությանը և կրճատելով հարկային ստուգումների արդյունքում հնարավոր ռիսկերը:
Իրականացնում եք գործունեություն, որը Ձեր կարծիքով շահութաբեր է, սակայն շրջանառու միջոցները պարբերաբար չե՞ն բավականացնում: Մենք կուսումնասիրենք Ձեր կազմակերպության տնտեսությունը և կմեկնաբանենք խնդիրըՁեզ համար:
Մեր ընկերության գործընկեր «Հայկական ծրագրեր» ՍՊԸ հաշվողական համակարգերի միջոցով մենք կավտոմատացնենք Ձեր կազմակերպության ապրանքանյութական արժեքների շարժը, որի միջոցով Դուք կտիրապետեք դրանց վերաբերյալ բազմապիսի տվյալների: Տեղեկատվական նման հնարավորությունը Ձեզ կօգնի օպերատիվորեն կառավարել Ձեր բիզնեսը:
Բացի ստանդարտ լուծումներից՝ մեր մասնագետների փորձի արդյունքում մասնագիտացված ծրագրավորման ընկերությանը պատվիրել ենք և պատիվ ունենք առաջարկել մեր գործընկերներին ապրանքանյութական արժեքների հաշվառման հատուկ ծրագիր, որի հնարավորությունները կգոհացնեն ամենաբծախնդիր գործարարին, կառավարչին, հաշվապահին: Դուք կտիրապետեք ոչ միայն հումքի և ապրանքի կոնկրետ դիրքին պահեստային հսկա տարածքներում, այլև կտիրապետեք ժամկետայնություն ունեցող յուրաքանչյուր ապրանքանյութական արժեքի օգտագործման ժամկետներին, յուրաքանչյուր վաճառքի մասնագետի իրացումների, դրամի շարժի ու բազմաթիվ այլ տեղեկությունների շուրջ ամենատարբեր հաշվետվությունների:

Currently the company offers the following services:
To implement a business idea the businessmen need to know tax legislation related to the current project. We help to prognose the taxes accurately, calculate the cost price of the production (service), identify potential risks and suggest means to minimize them.
The Law of the RA "On Accounting" handles a possibility to the executive body of the organization to maintain the accounting of their organizations independently by preparing tax reports. However, the ever changing tax legislation "strains traps" for those preparing the reports. This creates necessity to permanently get consulting from qualified specialists on the changes of the tax legislation and their impact on the accountability of the organization.
Bookkeeping is one of the main services our organization is offering which is provided by highly qualified and permanently trained specialists. Conscientious and professional provision of this service in the company is based on the professionalism of its founder, his teachers – traditional family of accountants, experience of decades, introduction of new technologies and their active development, peculiar teamwork and the level of education of the personnel and its permanent trainings.
Accounting services can be provided both on the territory of the client and at our office. The client-accountant important connection is ensured both through visits of our employees and at our office, in a hall specially designed for these cases.
The Labor Code and preservation of its conditions are of a big importance in business. If the big organizations can afford to have a separate employee responsible for the perfect management of personnel, in the small and medium enterprises this position is traditionally involved in the functions of the accountant. We undertake the personnel management with love, as it handles us the opportunity to get to know the employees of our client organizations better through permanent communication, to set up friendly relations with each of them, which, creating atmosphere of trust, unavoidably positively impacts the quality of our services.
From the very first reporting period after accessing the EAEU the 3A Partners Accounting Office managed the transactions of its clients implemented within the EAEU.
The experience gained during decades of work in this field allows us to offer our clients legal solutions for very different situations, developed by our professional team of lawyers; the pledge of effectiveness of these solutions is the extensive experience of many years of work. The non-standard or special situations that our clients are facing will be examined and appropriate consulting will be provided by highly qualified lawyers outsourced by our company.
Usually the services offered by financial organizations are not being applied by businessmen due to the lack of knowledge of their application mechanisms. Together with you we will find the best option for your business development and guide you through the whole process of its exploration.
Having organized accounting trainings both for groups and individuals we came to a conclusion that from the point of view of the learner, the best option to learn accounting is the individual training with simultaneous exploration of theoretical and practical knowledge.
Sometimes the participants of an organization and/or the executive body is interested in the potential risks of application of tax legislation; or the potential investors can be interested in the tax history and in existing risks in an organization they are going to invest in.
Not being responsible for the bookkeeping of a company, we are ready to cooperate with its accountants, to examine the accounting and tax records, reveal the risks, to direct and make exact practical suggestions for elimination of identified defects. We find it possible that an individual accountant or a team permanently working in one organization may not manage to get trained on time and miss an existing problem. Here we are ready to offer our services and conduct audit of current situation of the accounting, check, and if needed, correct already submitted tax reports, thus charging the organization with new energy and reducing potential risks during the tax inspections.
Implementing an activity which you think is profitable, but you are permanently short of resources? We will examine the economics of your organization and interpret the issue for you.
With computer programs of our partner "Armenian Software" LLC we will automatize circulation of material resources of your company, which will provide you with diverse information on the resources. Such an information technology tool will help you to manage your business more operative.
Besides existing standard solutions, based on the extensive experience of our specialists we have developed computer software in cooperation with the specialized partner programming company. Now we are honored to offer our clients the special software of stocktaking the material resources, features of which will please even the most scrupulous businessman, manager and accountant. You will be informed not only about the position of the raw materials and products on your warehouse territory, but also the expiration timing of products with limited lifetime, keep track of sales of each agent, be aware of movement of the capital and other reports on different issues.